Нова стъпка по стъпка карта за Коневъдство

Как фермерите ще контролират произведеното от тях сурово мляко?

Те могат да се грижат за животните в зоологическите градини, както и за дивеча в резерватите или местата на тяхното естествено обитаване.

Коневъдство Добавки за коне (витамини и премикси) Полезна информация за конете. Витамини и премикси - добавки за коне.

внасяне на много европейски породи коне в България и тяхното развъждане у нас.

Чистокръвните арабски коне са най-старата културна порода, създадена в продължение на много векове. Точният им произход не е изяснен, но съществуват данни, че коне от този тип е имало на Арабския полуостров още през П-Ш век пр.н.е. В резултат на пустинните условия, при които са създадени и отглеждани дълго, Чистокръвните арабски коне са добре адаптирани към сурови условия на живот, невзискателни са към фуражите, притежават екстремна сила, издръжли вост и здравина.

Регистриране на потребител Затвори Регистрацията ви дава право да публикувате обяви, да си попълните собствен профил и да пишете във форума.

Чрез абонамента ще получавате и информация за важни предстоящи събития в бранша. Име*

Техническото съхранение или достъпът са необходими за създаване на потребителски профили за изпращане на реклами или за проследяване на потребителя на даден уебсайт или на няколко уебсайта за подобни маркетингови цели.

Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

В районите с мюсюлманско население свиневъдството практически отсъства поради религиозни причини.

В рамките на срещата беше обяснено, че ще се създаде работна група за проблемите пред този бранш.

Породата е създадена е чрез кръстосване на местни подобрени, арабски, англоарабски и полукръвни кобили с арабски, англоарабски и полукръвни жребци, а по-късно главно с Коневъдство жребци от породата Гидран. Плевенските коне притежават добри стопански качества и много добри способности за спортните дисциплини висша езда и прескачане с препятствия, за което голям принос има използването на жребци от Чистокръвна английска порода на по-късен етап от развъждането.

От археологическите разкопки става ясно, че траките отглеждат различни породи – от примитивни породи коне за превоз на товари и земеделска работа до елегантни расови коне, предназначени за езда от царе, благородници с по-висок ранг или воини. 

Племенно ядро има в конезавода „Клементина" край Плевен, но основният масив от ценни кобили е в частни сто­пани в Северозападна България.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Нова стъпка по стъпка карта за Коневъдство”

Leave a Reply

Gravatar